Mechanismus účinku

Jediný antirefluxní sirup s mechanickým působením vhodný pro děti od narození bez celkových účinků na organismus. GASTROTUSS® baby, antirefluxní sirup, patří mezi tzv. algináty. Jde o látky rostlinného původu, které se získávají z mořských řas a v organismu jsou shodné se stavebními kameny buněčných stěn.


Mechanismus účinku se zcela odlišuje od všech dosud používaných látek. Proces jejich polymerace (reakce, při níž se molekuly GASTROTUSS® baby sirupu slučují do větších celků, aniž vznikne nějaký vedlejší produkt) v kyselém prostředí žaludku vede k vytvoření gelové bariéry na povrchu žaludečního jezírka. Nemá vliv na důležité děje v organismu (např. mechanismy trávení, vstřebávání důležitých živin, ovlivnění stolice atd.). Sirup vytvoří na povrchu hladiny žaludku ochrannou vrstvu, která chrání jícen před podrážděním kyselým obsahem žaludku. V případě následně probíhajícího refluxu se tak do jícnu dostává ne obsah žaludku, ale právě pH neutrální gel tvořený alginátem. Sirup zklidní podráždění a zažene nepříjemný pocit pálení a dráždění na kašel.

žaludekžaluedk 2

V naší republice je k dispozici jediný přípravek vhodný pro děti od narození s mechanickým působením, GASTROTUSS® baby.


Protože obsahuje přírodní látky, které působí pouze mechanicky a neprostupují do organismu, je zcela bezpečný a vhodný i pro těhotné a kojící ženy, fenylketonuriky a celiaky.